čtvrtek 14. května 2009

Batikování a savování v RADCE

Andulka chodí do Radky na Žabičky. Miluje to. Děti, hračky, cvičení na balónech, prostor...
Taky jsme začaly chodit na plavání. Zatím se jí taky líbilo.
A já byla dnes batikovat a savovat, malou zatím hlídali.
Podařilo se mi toto.
Díky, holky, za Radku!





středa 13. května 2009

O vločce (nenápadná)


.
Padá vločka, z nebe padá
sviští si to (mám tě ráda)
Až do vlasů ti půjde spát
roztaje se (máš mě rád?)


.

úterý 5. května 2009

Připojte se k petici!



Proti kácení stromů:

Hoří to!

Jak jím sama (brambory)


nějak mi to uvízlo v krku...krch krch




Bůh požehnej bryndáky s kapsou


neděle 3. května 2009

Pokání


Drama-válečný-romantický, VB, Zlaté glóby za film a hudbu

Jsou filmy, na který musíte koukat s holkama, protože "chlapi" mají zježenou kůži, jakmile si přečtou, že jde o romantický film. Pokání je zrovna takový případ. Tenhle film je ale vynikající. Všichni, kdo jste ho neviděli, děláte chybu!

Briony, malá sestra Cecílie (Keira Knightley) si špatně vyloží chování Robbieho (James McAvoy) k Cecílii (teda: ono není divu!) a vztah těchto dvou jde do háje, sotva začal sexy scénou v knihovně. Robbie jde do vězení a pak rovnou do první linie, Cecílie odejde od rodiny a Briony slouží jako sestra ve špitálu, kde jí dochází, co udělala. Válka je hnus, křičí na vás film. Poslední, co nám zbývá, je naděje.


Pokání je "tak blízko hranice dokonalosti, jak jen film může být."
- Daily Mirror

sobota 25. dubna 2009

Co pořád dělám (10 měsíců)

.
houpu se u dědy na zahrádce
.
ťapu


opaluju se

řádím


jsem vyřízená


točím se na hřišti pro nejmenší


papčim mlíčko


trénuju ninjovský techniky


jsem prostě šikulka.





středa 22. dubna 2009

Mandalka

Inspirována paní Evou, zkusila jsem taky mandalu.
Její jsou krásnější, ale to nevadí :o)
Tahle by se mohla jmenovat třeba Jaro.




pondělí 20. dubna 2009

Sedm let a dost?


Před sedmi lety jsem přestala jíst maso. Nikdy jsem ho neměla nijak zvlášť ráda. Můj tehdejší přítel výborně vařil vegetariánská jídla a já se začala kamarádit s lidmi od Hare Krišna, takže to přišlo tak nějak samo. Věřím, že člověk se může bez masa obejít, když na svůj jídelníček dbá. Věřím, že vegetariánství je dobré z mnoha hledisek. Ze zdravotního, ekonomického, etického. Na druhou stranu jsem ale zas takový vegetarián nebyla: jedla jsem vejce (palačinky, loupáky, bábovky, smažená jídla v trojobalu atd.), pila červené šťávy a jedla nanuky nebo marmelády, které byly barveny E120 (toto éčko se používá hodně, věděli jste, že pochází ze sušených těl oplodněných samiček hmyzu Dactylopius coccus Costa?), jedla kupované sýry (k výrobě sýrů se většinou používá syřidlo získávané z žaludků mlékem krmených telat).
Bohužel, žiji v masožravé společnosti. Roky jsem šla proti proudu. Není to lehké, lidé Vám nefandí, ne, jste pro ně hazardér se zdravím a touhou na sebe upozornit. Časem to někteří mí blízcí přijali jako fakt, jiní trpěli moji rozmazlenost jenom, abychom se nehádali.
Během těhotenství jsem v rámci kompromisu měla asi třikrát rybu. Andulka se narodila zdravá a pěkná, takže hrůzné představy o jejím chatrném zdraví hlavně ze strany starších příbuzných (ale i sestry v porodnici) se nenaplnily.
A nyní jsem dospěla do bodu, kdy mě tento boj unavuje. Moje ideály podlehly tlaku společnosti a mojí vlastní pohodlnosti. Stydím se za to. V restauraci Globusu, kde jsme obědvali a kde tradičně nemají nic pro mě, jsem si koupila kachnu. A snědla jí. A u mamky slepičí polívku. Kdyby bylo něco jiného, bezmasého, volím to, ale když nebylo.... Už mě nebaví se tím zabývat a řešit to. Řeším teď jiné věci.
Tak, teď to víte. Nemyslím, že bych začala od teď jíst maso ve velkém (to jsem nedělal nikdy a třeba paštiku nebo dršťky si zřejmě nikdy nedám, pokud nebudu muset), ale už mi prosím neříkejte vegetarián. Takový titul si nezasloužím. Zatím ne.

pátek 17. dubna 2009

čtvrtek 16. dubna 2009

Caine a spol

Takže jsme byly s A. opět ve sklepě Střelnice. Návštěvnost nebyla velká. Dvanáct lidí, z toho jeden zvukař, jeden, který večer uspořádal, tohoto partnerka a také jeden gymnazijní profesor sympaticky pojídající večeři, kterou si k tomuto účelu přinesl z domova. Má večeřet u televize? U živé hudby je to rozhodně lepší. Také přišel jeden černoch, který ale většinu času trávil bůhví kde starostmi o displej svého mobilu, jež po pádu z druhého patra nechce fungovat. Nakonec přišel, posadil se a spal.

Chvílemi to vypadalo, že kapela hraje spíše sama pro sebe, neboť se členové v projevu střídali a zbytek jich vždy ochotně dělal nadšené obecenstvo.
První hrál FíFa. Zdálo se mi, že tento člověk je poněkud naštvaný na svět a i když hru na své irské buzuki ovládal dobře, rozhodně bych doporučovala sehnat si zpěvačku a nezkoušet to sám.
Když už to vypadalo, že jeho projev nějak protrpím, abych mu nezpůsobila psychickou újmu svým odchodem vprostřed koncertu, nastoupil Caine, bubeník Znouzecnosti, vzhledu poustevníka. A ten byl tedy mnohem záživnější. "...já toho v textech tolik nakecám, že už mezi písněmi nebudu mluvit. Ale kdybyste si chtěli povídat, můžete mít dotazy.."
Když už jsem si libovala, že se večer začíná vybarvovat, přijuchal Radek (sice s FíFou, ale tentokrát jen bubnujícím), student konzervatoře, sršící energií a upřímnou radostí ze hry a jehož elánu vůbec neubral ani odchod poloviny už tak skromného publika. "..ladění necháme umělcům, my jsme pankáčí néé.." Jeho exotic akustic primitiv duo band hrál punk o sousedu Jardovi Pouchovi, rokenrol o sáňkování i blues o rozžvýkané žvýkačce. Byl super. Věřím, že někdo takhle nadšený, nadaný a sympatický se v hudební branži neztratí :o)

úterý 14. dubna 2009

Jak jsem byla v "Krásňáku"

.
Dva lidi tu prý rádi koukají na seriály o mně.
Tak je snad potěším.

Bylo pěkně a tak jsem jela na výlet.
Musela jsem přes most.
Zamyslela se u vodyProhlédla si staré stromy
Přemýšlela kudy dál
Obdivovala antickou architekturu

úterý 7. dubna 2009

.
.


Je lépe věřit než nevěřit,
tím přivádíš všechno do oblasti možnosti.


Albert Einstein



.

sobota 4. dubna 2009

U babičky

u babičky bylo pěkně.
Možná trochu moc sluníčka a trochu moc trávy...

mávání s Terezkou

príma houpačka

pondělí 30. března 2009

Andělská

Zuzana Navarová

čtvrtek 26. března 2009

Co je k ponechání


Co je k ponechání
Jan Skácel

Zas je tu jaro, zatím naznačené,
tak trochu trpké jako dým.
Rozmýšlím, co je k ponechání,
a mrtvé listí uklízím.

Tak tomu je a vždycky to tak bylo.
A je to zákon. Moc to vím.
Jen mi jen líto utínaných větví
a loňská hnízda neschodím.

Už jsem ten pořádek v sobě opravdu potřebovala.
Ale jaro je skutečně skoro tady
a já se oknem dívám, jak venku řežou větve a kmeny.
Aby lidé měli svá auta pod svými okny.
Nikdo nestojí o zelené listí, ptačí zpěv a hnízda.
A krásu. A kyslík.
Je mi z toho opravdu moc smutno.
.

Je to jeho (jejich - celý zelený plácek tu nebude) poslední fotka.

Byl krásný, že? A co teprv, když měl listy... :o(

pondělí 23. března 2009

O plýtvání

Dneska bylo ve zprávách tohle:
.

Svět čeká boj o sladkou vodu.
Brzy (už v roce 2030) bude chybět půlce lidstva. Lidí přibývá, ale vody ne.
Dále za to může plýtvání spjaté s moderním životním stylem či vývoj ekonomiky. Např. k tomu, aby se "vyrobilo" jedno kilo hovězího, je zapotřebí zhruba 16 000 litrů vody, na jeden litr biopaliva připadne podle odborníků 2500 litrů vody. Podle statistik každý Evropan spotřebuje ročně dva olympijské bazény vody (délka 50 metrů, šířka 25, hloubka nejméně dva metry).


Vybili jsme už skoro všechny ryby.
Podle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) už rybáři buď úplně zdevastovali, či vážně ohrožují 80 procent ryb v téměř všech částech světa.
Problémem je hlavně příliš velký počet lodí, využívání vysoce efektivních technologií a plýtvání. Navíc třetina vylovených živočichů končí jako odpad.



Tak nevím. Myslíte, že s tím někdo něco udělá, nebo se bude čekat až do konce, jestli s tím někdo něco udělá?

neděle 22. března 2009

Sedím, sedíš, sedíme



Naše maličká sedí.
Sama se posadí.
Toho se musí využít a tak jsme vyzkoušeli houpačky.
S velkým úspěchem.







neděle 15. března 2009

Údajně nejlepší britský vtip

2
Maminka s dítětem nastupuje do autobusu.
Řidič říká:"Brr, tohle je to nejošklivější dítě, co jsem kdy viděl!"

Žena se prodere autobusem, usedne a říká spolucestujícímu:"Ten řidič mě hrozně urazil!"


Spolucestující odpovídá:"Tak si to s ním běžte vyřídit. Já vám zatím pohlídám tu opičku."


Hm. Tak nic. Promiň.




středa 11. března 2009

Co umím: osm měsíců II

.
Mám šikovný prstíky,
znakuju světlo
a ukazuju zub (vlastně jazyk, ale líbí se to i takhle) :o)


čtvrtek 5. března 2009

Katovna

Znáte Katovnu? Já ne. Ale zase znám Premiere, v jehož novém čísle najdeme tipy na různá Jůtubácká videa. Zde odborníci rozebírají jedno z Van Dammeových dílek :o)

úterý 3. března 2009

Co umím: osm měsíců

l
číst knížku vzůru nohama
ů

stát s malou pomocí


rapovat bez pomoci


nesouhlasit s výběrem oblečení

neděle 1. března 2009

Zpívánky

Dívala jsem se na Zpívánky...

Hop hej cibuláři jedou
hop hej cibuličku vezou.
Cibulenka sladká
má panenka hladká
Hop hej cibuláři jedou.

Někde to zpívají i obráceně, ale Karel Jaromír Erben to napsal, děti, takhle, takže my se to takhle naučíme.

... a vzpomněla jsem si na Terezky prdějícího Máchu.