sobota 31. ledna 2009

S.P.A.D.

Přišlo mi to emailovou poštou.
A je to zajímavý.
No ne?

http://www.projekt-spad.cz/galerie2.html

úterý 27. ledna 2009

Sušenka

Jéje, mami, cos mi to dala? Mám si to stčit do pusy?


Jsi si jistá, že to mám sníst?


A je vážně vhodný dávat tohle miminu k obědu?


Nějak se to drobí a vůbec je to divný.



Jsem zvědavá co se mnou budeš dělat, až se začnu dusit.


S tetou Hankou


Teta Hanka pryč byla,
ale na mě myslela
velice,
dovezla mi spoustu věcí
třeba zajíce,
chrastítka a punčošky,
trýča, šaty, ponožky,
kožíšek, čepičku malou,
divadýlko s kapybarou,
plavečky i dupačky,
sukni, svetry heboučký.
Děkujeme já i máma
zůstaň tu už ale s náma!

S dědou na výletě






pondělí 26. ledna 2009

pátek 23. ledna 2009

Ti Ty syčáci

byli skvělí, tak skvělí, že jsem měla chuť "spálit část místnosti a popel si sypat na hlavu".
A A. vypozorovala, že Petr Váša se pohybuje podobným způsobem jako J-Lo Mour... no, možná na tom něco bude.

čtvrtek 22. ledna 2009

Co je nového



Kromě pá-pá umí už taky ukázat Jak je veliká a dát nefousatým lidem pusinku. Na nějaké máma, táta a ahoj už zapomněla, teď vede vrčení, prskání a prdění pusou. A taky tu máme nové extra obličeje.




Ještě nevíme přesně, co ten výraz znamená...
možná už není pěna...


středa 21. ledna 2009

Vtip

Odchází takhle čtyři z golfu, ale jeden se trošičku zdrží.
Ostatní tři si vykládají o úspěších svých potomků.
První povídá : "Můj syn začínal jako zedník v malé firmě, potom šel na soukromou, no teď už má velkou stavební firmu. Vydělává tolik, že mohl svému kamarádovi věnovat dům."
Druhý povídá : "To můj syn začal v malé autoprodejně a vypracoval se až na místo ředitele. Vydělává tolik, že mohl svému kamarádovi věnovat poslední nejluxusnější model auta."
Třetí povídá : "Můj syn se vrhl na spekulace na burze. Je tak úspěšný, žemohl bez problémů věnovat kamarádovi exkluzivní balík akcií za dva miliony."
Když přišel čtvrtý, tak mu řeknou, že se bavili o úspěších svých synů a jak prý je na tom on.
A ten říká: "Mno, s kariérou svého syna nejsem moc spokojený. Dělá už patnáct let kadeřníka a je homosexuál. Ale bude asi dobrej, protože tři poslední zákazníci mu věnovali dům, auto a balík akcií."


P.s.: aby to někdo španě nepochopil... homosexualita mi OPRAVDU není nepříjemná. A vám?

sobota 17. ledna 2009

Už jsem asi velká

.... když:

1) mám dceru a

2) už umím dělat palčinky


pondělí 5. ledna 2009

Co jsem se naučila

Šestý měsíc byl pro Andulku velice plodný. Nejdřív se naučila překulovat nejen z bříška na záda, ale i ze zad na bříško, techniku cvičila tak dlouho, že už válí sudy. Dále přišla na to, jak si tou správnou stranou strčit dudlík sama do pusy a nakonec své objevy završila tím, že -k naprostému úžasu rodičů, protože jí to nikdo zvlášť neučil- ochotně mává (dělá pápá).

pátek 2. ledna 2009

Na cestě

Andulka je pořád někde.
Jinde než doma.
Tam bývá samozřejmě taky.
Někdy.


na cestě k babičce
do města
do Chomutova
do Mostu
do Klášterce
k babičcev Zooparku
v zámeckym parku
na zahrádcena Božím Daru
v divadle

na Hasištejně

První Vánoce

Andulky první Vánoce.
S rodiči, tetou Hankou a babičkou

S dárky

S babičkou z Klášterce


úterý 23. prosince 2008

První dárek

Terezka byla rychlejší než Ježíšek.
Přinesla Muminí moudra od Tove Janssonové.


"Však se něco najde," namítl tatínek. "A když ne, tak si nějaké uděláme. Nechte toho jídla, děti! Vezmeme si je s sebou."
"Můžu sníst to, co už mám v puse?" zepal se Čenich.


...

"To je zvláštní," řekla udivená veverka. "Ta krabice tu dřív nebyla. Jistě s ní není něco v pořádku. Nebo to není správná jeskyně. Možná také, že já nejsem správná veverka, ale to se mi nechce věřit."


pondělí 22. prosince 2008

úterý 9. prosince 2008

čtvrtek 27. listopadu 2008

Teatre Royal

Byly jsme s A. zase ve sklepě. Střelnice. A bylo to supr. Trojice Vladimír Václavek, Miloš Dvořáček a Adam Jindra. Klobouky, župany. Pan Jidnra má rád měkkoučké materiály, semišový župánek, chlupatou čepici, na baskytaře nalepené leskymo (prý ho musel trochu sestřihnout). Pan Dvořáček dělá vtipy, za bicíma blbiny a hraje perfektně, jakoby mimochodem. A Pan Václavek? Tak s jeho kytarou skupinka stojí i padá. Vlastně jenom stojí. Stojí si skvěle.
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Až zahřmí
budou mí ohniví bratři
na střeše domu tvého
zbude jen popel z něho
h
Až ďáblové vstoupí na tvoji louku
a květiny zahalí silný pach louhu
psi se ti vymknou z povelů
jak paže z kloubů

středa 26. listopadu 2008

Jak to dopadlo s káčátky

Před dvěma týdny jsem tu psala o káčatech co se narodily v nesprávnou dobu. Poslala jsem o nich email zootechnikovi v Podkuršnohorskym zooparku, ale nenamáhal se ani s odpovědí. Vůbec mě nenapadlo obrátit se na místní odbor životního prostředí, ale někdo jiný to nejspíš udělal a dopadlo to výborně. Kačenky (ze sedmi zbyly bohužel jenom tři) pochytali hasiči s Mírou Jancákem a na zimu se jich ujmula paní, co chová drůbež.
Není to skvělé?

úterý 25. listopadu 2008

Kniha duchů

Podle výpovědí duchů prostřednictvím médií sestavil a uspořádal tuto knihu profesor a doktor Allan Kardec, vlastním jménem H. L. Rivail, narozen v Lyonu v roce 1804.


Pronikne někdy člověk do tajemství věcí, která jsou před ním ukryta?
Závoj se před ním postupně zvedá tak, jak se stává ušlechtilejším. Aby člověk pochopil některé věci, musí mít určité vlastnosti, které zatím nemá.
j
Získají v očích Boha zásluhu lidé oddávající se hloubavému životu, kteří nepáchají žádné zlo a myslí pouze na Boha?
Nikoliv, protože nedělají dobro a jsou zbyteční. Kromě toho už také nekonat dobro je zlo. Bůh chce abychom mysleli nejen na něho, ale také na jiné, proto dal člověku úkoly, které má splnit na Zemi. Kdo se utápí pouze v rozjímání a hloubání, nedělá nic záslužného v Božích očích, protože celý jeho život je soukromý a lidstvu neužitečný.

Uskutečňují se všechny naše tělesné životy na Zemi?
Ne, v různých světech. Život na Zemi není ani prvním ani posledním, a je jedním z nejhmotnějších a od dokonalosti nejvzdálenějších.

Je ochranný duch připoután k jedinci od jeho narození?
Od narození až do smrti a často jej po smrti následuje do duchovního života, ba také do několika tělesných životů. Protože tyto životy jsou pouze velmi krátké fáze, vzhledem na život ducha.

čtvrtek 20. listopadu 2008

Papám jako velká.... skoro

mlíčko je samozřejmě nejlepší,
nicméně mrkvička je též velice chutná
a stolování se zdá jako poměrně zajímavá činnost

Avšak je skutečně nutné mne obalovat tou plínou a po jídle mi potupně drhnout pusu mokrou žínkou?!

Pět měsíců




pátek 14. listopadu 2008

Káčátka

Včera jsem v parku potkala kachnu,
která nedávno vyvedla malý.
Jsou překrásný, ale mám strach, že nepřežijou :o(

neděle 9. listopadu 2008

Oslava 5ti let Navenku

..se mi moc líbila. Bohužel nemám vyfoceno všechno
(ani jsme všechno kvůli Andulce neviděli).
Někdo jiný ale jistě ano :o))

oslavujem

proslov, dort a rychlý špunty

o daňkovi Lopaťákovi
na pracovním úřadě
vojna jako řemen

slepý had skončil v kašně

pásmo scének Kuby a Méďy

tanečníci

Hapka plus Bílá
Lunetic

dále jsme viděli lenochoda, tanečně nadanou Olgu Šípkovou, Davida Haselhoffa, Pavlovo soutěž, kempování skautů, krásný kytarový duet, šestnáct dětí Marie Terezie, předání kroniky, lekce japonštiny a indiánštiny, boj proti drogám na školách...