úterý 21. července 2009

CHODÍM


Andulka začala chodit. Její krůčky jsou nesmělé a výpravy skoro vždycky končí pádem na zadek, leč Anduš je vytrvalá a nedá se odradit. Včera přešla skoro celý obývák a ještě při tom zahnula.
Dnes byla zas o něco opatrnější, ale i když to jde pomalu, jde to jistě. Zároveň se naučila říkat MÁMA a taky NE. To jí jde skvěle.
Chceš ještě napít? NE. Dej mi pusinku.. NE. Půjdeš spinkat? NE!

pondělí 20. července 2009

Jak jsem vlezla do skříně

Hele tady je takovej zajímavej domeček

pěkně se sem vejdu, pojď sem taky, mami
.

vyhážu to oblečení, aby nepřekáželo

nechápu, proč nejsi nadšená

s tebou není žádná legrace!

neděle 19. července 2009

Jak pukla pěna na holení

Jdete si takhle ráno do koupelny vyčistit zuby nebo pro nočník nebo tak
a čeká tam na vás překvápko:

A ještě na zemi, ale to se na fotku nevešlo :o)

pátek 17. července 2009

pondělí 6. července 2009

1. rok - pokračování

dostala jsem supr houpačku, co taky píská
krásný šatičky
jsou teď moje, jako ta skvělá housenka...

...kterou mi donesl Kryton :o)





Všechno nejlepší

Martínkovi k narozeninám!



sobota 4. července 2009

Dovolená

Někdy člověk narazí na hrozný lidi. A když vám takoví lidé kazí dovču, je to blbý. Chata v Mikulášovicích postrádala skoro všechno, co mít měla a proč jsme si ji k pobytu vybrali, od bazénu a zábavu pro děti po např. pitnou vodu. Paní Dudková, která objekt pronajmímá od nás vyinkasovala peníze a víc jsme jí a jejího muže nezajímali, ani když jsme volali, že se bojíme, že tam uhoříme. Za 4 dny bylo jasné, že bazén, stůl ani posekaná zahrada nebude a chtěli jsme odjet. Dohadování bylo hrozný a velmi nepříjemný. Paní Dudková si vymínila, že nám tedy peníze vrátí, ale chce, aby při předání byl pouze jeden z nás (ten nejmírumilovnější). V sedm hodin skutečně přijelo auto (dle pana Dudka nepojízdné), ale místo paní R. D. z něj vylezl nabroušený manžel plus čtyři mladíci. Jsem přesvědčená, že kdyby tam Jiří byl opravdu sám, dostal by nakládačku. Dudkovi lžou, podvádí a vůbec se projevili jako lidi, se kterýma už nechcete mít vůbec nic společnýho. Během pobytu na této chatě jsme navštívili slavnost ve Šluknově, zoologickou zahradu v Děčíně, Pravčickou bránu (někteří jen větší část cesty) a rozhlednu Tanečnici.
Přestěhovali jsme se na původní roubenku (dům je národní kulturní památkou) ve Všemilech. Tam to bylo nádherné. Bohužel, jen do pátku a ve čtvrtek, kdy jsme se vydali na výlet, hrozně pršelo a bouřilo. V pátek jsme navštívili rozhlednu Sněžník. Všude bylo plno hub a borůvek.


zvířátka v Zoo Děčín

koupání ve Všemilech
Hozník, Anduš, Karolínka a Natálka

cesta k Pravčické bráně (Jirka s Hankou za foťákama)


a zase zpátky


a celou dovolenou pořád jen ŤAP ŤAP (pap pap)

pondělí 22. června 2009

E-E

Anduš chodí na nočník. Naplní ho, když vystihneme ten správný čas. Někdy je to celkem evidentní, jindy je docela nenápadná. Už to takhle děláme 2 měsíce. Odborníci píší, že je to brzo, začít s tréninkem se doporučuje nejdříve v 18ti měsících věku. Do té doby dětičky nedokáží odhadnout včas, že mají hlásit E-E. Taky na to nemají ještě dovyvinutá ústrojí. Anička hlásí pěkně, i když, pravda, úplně mimo.
Nevadí. Zvykla si nočníček používat a jednoho dne si řekne.

Povídá se, že maminkám jejich dětičky tolik nesmrdí. Ne, že by to necítily! Jenom si prostě nezacpávají nos, neběhají kolem a nekřičí BLÉ FUUUJ UBLÉ, PŘEBALTE TO NĚKDO NEBO SE POBLEJUUU!!!
A některým tatínkům taky ne. Víte, čím to je?

úterý 16. června 2009

neděle 14. června 2009

Jak jsem slavila rok a některý dárky

Chodítko

xylofon

dort č. 1

oslava u babičky (s tetou Hankou mladší)
auto
oslava u dědy (s tetou Hankou starší)
dort č. 2
dobréééj
super sladký berušky
utřeme si po jídle ruce
kostka


pátek 12. června 2009

1. rok


Dneska má Andulka první narozeniny. Je trochu nastydlá, kašle a má rýmu, ale radosti do života jí to naštěstí neubírá. Je pro mě neuvěřitelné, že už je to rok, (a byl to čtvrtek) co jsme s obrovskými obavami a igelitkou přišli do porodnice na vyvolání mimča. Lidské tělo je zázračné. Všechno se perfektně zahojilo a jisté hormony mi úspěšně zamlžily vzpomínky (vážně, postupně se paměť halila do bílé mlhy) a dnes jsem již schopná říct, že to bylo pěkné. A. říká, že jsem jí po akci ze sálu telefonovala a můj hlas zněl tak, že měla co dělat, aby se druhém konci nerozbrečela. To si nepamatuju. Ale věřím.
Jak si to pamatuje Andulka, netuším. Dost brzo si začala hrát tak, že si přikrývala hlavu a jakoby se dusila. Divná hra.. Mě to přišlo, že si hraje na porod, ale moje sestra z toho sdělení dostala záchvat smíchu, tak nevím.
Když se narodila, nevěděla jsem co s ní. Nejhorší byla druhá noc v porodnici, celou ji proplakala (přesnější by bylo prokřičela) a já jí neuměla pomoci. Bylo mi hrozně a brečely jsme obě. Naštěstí už se to nikdy neopakovalo a už se známe tak dobře, že pravděpodobně ani nebude (možná až v pubertě :o)).

Co všechno se za ten rok naučila je k nevíře. Dneska si "řekne" o čistou plenu, že chce dudlík, napít, sušenku, jíst, je unavená, na stromě je pták, koza jedla, kůň, pes, kočka, moucha, kytí, Krteček, telefon, koupat, bublifuk, má čtyři zuby, tancuje a zpívá, všude vleze, zkouší chodit, schovává nám kostky do bot, posílá prázdné sms známým, čistí si zuby speciálním kartáčkem, pokouší se obléct, má smysl pro humor, vzteká se a kření, nesnáší čepice, vítá návštěvy, leze do koše, přepíná televizi a gravitační období snad nikdy neskončí. Je úžasná a moc ji milujeme. Vím, není to nic výjimečného, ale pro nás ano.
A tak to má být.

sobota 6. června 2009

Japonská inspirace

V Chomutově proběhla Muzejní noc - Japonská inspirace. Návštěvníci shlédli mimo jiné exhibici ninjů a poté měli prostor k dotazům. Ptaly se převážně malé děti.
Jeden malý školáček se hlásil: "Já bych vám chtěl říct, že cvičím Kendo a mám taky doma brnění!"
Zajímavou otázku položil asi pětiletý chlapeček. Přihlásil se a chtěl vědět: "Kolika let se takovej nindža dožije?"


.

pondělí 1. června 2009

I hate Badoo

Předem se omlouvám všem, kteří ode mě dostali email z Badoo.
Bylo to takhle.
Jednoho krásného dne jsem si otevřela emailovou schránku.
A jéje, řekla jsem si, moje ségra mi něco vzkazuje na nějakým Badů.
Musím se zaregistrovat, abych si mohla vzkaz vyzvednout... no dobrá, moje ségra ví, co dělá.
Kde je ten vzkaz?
Nechci jít na rande ani na pláž ani na párty se 13.592 lidma z celého světa!
Hm, vzkaz se ztratil.
Ale automat už rozesílá "moje vzkazy" všem lidem z mého adresáře.
Nééééééééé
Im so stupid!
I hate you, Badoo!

pátek 29. května 2009

O duchovním růstu

Psala jsem si s P. o takových věcech mezi nebem a zemí.
P. se svěřil, jak na sobě pracoval, hodně přemýšlel a jak se povznesl.

"Někdo mi v noci v Německu na parkovišti odčerpal 60 litrů nafty. Kdybych ho u toho chytnul, tak bych ho asi přizabil, ale zjistil jsem to až ráno. To už mi nezbejvalo nic než o tom přemejšlet. Tak jsem uvažoval, co to asi bylo za člověka a v jaký byl asi situaci, že to musel udělat. A tak jsem mu tu ukradenou naftu přál. Chápeš, vůbec jsem nechtěl, aby mu ta nafta shořela nebo aby on shořel s ní!"


čtvrtek 28. května 2009

Dan Bárta a Robert Balzar Trio- Živý

Vstaň, zrozen z rezavých skal
Vstaň, slyšíš kamenopád
Jdi tam dojdeš na rozcestí
Dál budeš muset už sám jít
Víš zpět se neohlížej
Buď zdráv.

Tam, vysoko v oblacích
Pěj písně tenkozobých
Spěj rejem stříbrokřídlých
Sám sestup do údolí
Vítr zadrží déšť, čas máš
Dál, hleď ať nezastavíš
Dokud nespatříš úzkou louku
z loubí bílých bříz

Tam živý sotva pár chvil
Miň trsy jestřábníků
Tam skrytý v úponcích rév
Tam v krvi odkvetlých máků
Tam v stínu předloňských hnízd
Je dům.

pondělí 25. května 2009

pátek 22. května 2009

středa 20. května 2009

Pravá láska

Existuje pravá láska mezi mužem a ženou? Když se člověk zamiluje, vypadá to jako pravá láska. Když nic jiného neexistuje, když jste ochotni pro tu lásku zemřít, jako Romeo s Julčou. Mozek zaláskovaného člověka je zfetovaný krásnými hormony a to časem přejde. Zvykneme si na to, že je ten druhý s námi a pak už jde jen o to, jak dokážeme spolu vycházet, jak spolu žít v co největším souladu. A je to pak ta opravdová láska? Když nás ten druhý vytáčí maličkostmi, když se nemůžeme občas vystát, když se hádáme a nadáváme?
Je snad ideální vztah založen na vzájemné závislosti jeden na druhém, kdy oba fungují jen jako celek, doplňují se, podporují a nemohou bez sebe být ani den? A může vůbec něco takového existovat, není snad vždycky jeden ve větší závislosti než ten druhý? Východní filosofie učí, že žádná připoutanost nepřinese člověku štěstí. Snad je tedy lepší, když má každý svůj prostor, věnuje se každý svým věcem a potkají se večer, avšak není v tomto případě riskantní to, že když budou trávit čas bez sebe, může se objevit někdo jiný, třetí? Skoro vždycky přijde někdo třetí. A co pak s tím udělat, když fenylethylamin, který už nějakou dobu spal, se znovu probudí a jsme rázem zase na začátku? Je jasné, že s tímhle se pere lidstvo od začátku věků a láska je krásná jenom z jedné strany.
Proto si myslím, že pravá láska mezi mužem a ženou neexistuje.
Jestli mezi lidmi na Zemi vůbec nějaká pravá láska je, bude to láska mateřská.

úterý 19. května 2009

Obraz

.
Je to Ohře za letního rána. Namaloval pan Vojtěch Kraus.
Děkujeme Renčo.


čtvrtek 14. května 2009

Batikování a savování v RADCE

Andulka chodí do Radky na Žabičky. Miluje to. Děti, hračky, cvičení na balónech, prostor...
Taky jsme začaly chodit na plavání. Zatím se jí taky líbilo.
A já byla dnes batikovat a savovat, malou zatím hlídali.
Podařilo se mi toto.
Díky, holky, za Radku!





středa 13. května 2009

O vločce (nenápadná)


.
Padá vločka, z nebe padá
sviští si to (mám tě ráda)
Až do vlasů ti půjde spát
roztaje se (máš mě rád?)


.

úterý 5. května 2009

Připojte se k petici!



Proti kácení stromů:

Hoří to!

Jak jím sama (brambory)


nějak mi to uvízlo v krku...krch krch




Bůh požehnej bryndáky s kapsou


neděle 3. května 2009

Pokání


Drama-válečný-romantický, VB, Zlaté glóby za film a hudbu

Jsou filmy, na který musíte koukat s holkama, protože "chlapi" mají zježenou kůži, jakmile si přečtou, že jde o romantický film. Pokání je zrovna takový případ. Tenhle film je ale vynikající. Všichni, kdo jste ho neviděli, děláte chybu!

Briony, malá sestra Cecílie (Keira Knightley) si špatně vyloží chování Robbieho (James McAvoy) k Cecílii (teda: ono není divu!) a vztah těchto dvou jde do háje, sotva začal sexy scénou v knihovně. Robbie jde do vězení a pak rovnou do první linie, Cecílie odejde od rodiny a Briony slouží jako sestra ve špitálu, kde jí dochází, co udělala. Válka je hnus, křičí na vás film. Poslední, co nám zbývá, je naděje.


Pokání je "tak blízko hranice dokonalosti, jak jen film může být."
- Daily Mirror