středa 16. července 2008

O Karkulce

.
Byla to taková holčička v červenym, rodiče se o ní moc nestarali,
poslali jí za babičkou, co bydlela za lesem...
.
...neměla se nikde zdržovat, hlavně se nesměla bavit s cizíma individuama...
...jenomže potkala obrovskýho vlkodlaka...
.
...a ten sežral jí i babičku...
.
...pan myslivec ho ale zlikvidoval a holky zachránil...
.
...takže to všechno dobře dopadlo.
.
.

neděle 13. července 2008

středa 9. července 2008

Co dělám...

V horku spinkám
zobáčkuju
chci spinkat
co se děje?
mám tady takhle frajersky tu ručičku

pátek 4. července 2008

Další fotky

Protože chcete fotky, fotky, fotky, tady jsou :o)








čtvrtek 3. července 2008

Zuzanka

n

Dnes, v den, kdy Anduška slaví tři týdny života
na tomto světě,
se odebrala Zuzanka do věčných lovišť.
Nechť je Tvoje dušička spokojená.
Sbohem, morčátko.

n





sobota 21. června 2008

Anduška

První minuta
Třetí den
Sedmý den
Devátý den

Dárek za miminko

Tatínek je z mimča celý pryč a tak rodičku odměnil :o)


Narodila se Andulka

Ve čtvrtek 12. 6. 2008 přišla na svět Anna Peti. Kdyby to bylo na na ní, ještě by asi v bříšku zůstala, ale doktoři jí nenechali. V půl deváté jsme se dostavili do kadaňské porodnice, v půl jedenácté jsem dostala "provokačku" a kolem jedné hodiny (nevím, kolik bylo přesně, nezvládala jsem sledovat čas) mě z ultrazvuku už vedla sestra, protože "maminka se nám tu rozrodila". A ve čtyři hodiny a tři minuty byla Andulka venku. Chtěla bych poděkovat všem svatým i světským duším, které při mě stály; živým, že mě podporovali, nebo na mě aspoň mysleli, a těm druhým, že to šlo tak dobře a rychle.


Tady je Aničce jedenáct minut.


A vůbec nebyla maličká, jak všichni mysleli, 3,39 kg a 50 cm.

neděle 8. června 2008

Miminkovi

Pojď ven.... je tu spoousta místa.




.

neděle 25. května 2008

Mýdlové (prací) ořechy

Jsou to plody stromu Sapindus mukorossi nebo Sapindus Trifoliatus, které rostou v Indii a Nepálu. Obsahují vysoké množství tzv. saponinů. Tato látka je rozpustná ve vodě a má výborné čistící a antibakteriální účinky.
Už jsem o nich uvažovala dřív, ale poté, co jsem si o nich nedávno v jednom časopise přečetla článek, kde je testovali, rozhodla jsem se, že je koupím. Takže v nich peru a jsem spokojená. Mají oproti pracímu prášku (používala jsem Ariel nebo Persil) několik zásadních výhod:

- jsou velice vhodné pro alergiky, miminka, pro lidi s nemocemi kůže

- jsou naprosto přírodní, takže vůbec nijak nezatěžují životní prostředí

- a také jsou oproti pracímu prášku velice levné.

Sedm až deset slupek dáte do pytlíčku (ten je součástí balení), který přidáte k prádlu a zapnete prací program. Prádlo v ořeších vyprané ani nevoní ani nesmrdí, aviváž používat nemusíte, pro vůni můžete na pytlíček s ořechy nakapat pár kapek libovolného voňavého olejíčku (třeba ten, co použíáte do aromalampy).

Výluh se dá použít na úklid v domácnosti, jako šampon, k čištění klenotů anebo léčení rostlin.

Více zde nebo zde. Objednala jsem je tady.

středa 21. května 2008

Treperendy

V rámci Kadaňského divadelního května jsme se včera byli podívat na premiéře hry Treperendy od Goldoniho. A Treperendy mě nadchly. Líbily se mi zatím nejvíce z her Navenku, které mohu jako divačka posoudit (tedy tak, že jsem seděla dole a nestála nahoře). Byly svižné, vtipné a jako žena 15 dní před porodem musím chválit, že i akorát dlouhé. Kulisy krásně namalované, scéna dobře vymyšlená, úžasná lavička. Moc se mi líbily kostýmy. Pauzy pro přestavování scény vyplněné goldoniérem byly improvizačně nejisté, ale vtipné. Herecké výkony velice dobré. Líbily se mi obě hlavní postavy, stejně tak paničky, pradlena a vetešnice, otec i svědek. Harlekýn měl vtipný text, ale úplně nevyzněl. Zato jeho pán Lelio mě herecky okouzlil. Cikánovi jsem skutečně nerozuměla ani slovo a křížalista zcela zrušil scénu o příjezdu otce, což je škoda.
Každopádně velmi chválím a děkuji za příjemný zážitek.

Fotky nemám, ale budou tady nebo tady.

čtvrtek 15. května 2008

Naše mimi



legenda:





Štěstí



Kolísání kolem pevného bodu je život. Štěstí je jistota, že tento pevný bod existuje.


André Maurois



Skanzen Březno u Loun







Objekty z období 4000 let př. n. l. až 6. století našeho letopočtu. Domy k bydlení, sýpky, pec.

pátek 2. května 2008

1. máj

A pro Terezku nějaký to bříško :o)